Haberler 2012-2013 Öğretim Yılı İstatistiki Bilgileri (MEİS Modülü / e-Okul Modülü )

2012-2013 Öğretim Yılı İstatistiki Bilgileri (MEİS Modülü / e-Okul Modülü )

2012-2013 Öğretim Yılı İstatistiki Bilgileri

2012-2013 eğitim- öğretim yılında; Tüm resmi , özel ve bağımsız anaokulları, ilkokul, ortaokul ve tüm ortaöğretim kurumları bünyesindeki anasınıfları ile ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarına ait öğrenci ve bina  bilgileri bilgi girişi e-Okul Modülünden, Tüm kurumların (resmi-özel) "eğitim olanakları" ekranları, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne  bağlı kurumların (okulöncesi, ilkokul, ortaokul, ortaöğretim) "personel bilgileri" ekranları  ve Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğüne bağlı "ikili mesleki eğitim merkezleri" ile Özel Eğitim Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı  "Eğitilebilir Zihinsel Engelliler (İş Okulu-Meslek Lisesi)" nin tüm bilgi girişleri MEİS Modülünden  yapılacaktır.

 

6287 sayılı Kanun kapsamında dönüştürme işlemi yapılan ayrı kurum kodu ve kurum adına  sahip ilkokul ve ortaokul aynı binada  eğitim veriyor ise, bu okul/kurumlarımız, E-Okul Modülü içerisinde bulunan  Bina Kullanımı ve diğer bina bilgileri ekranlarına bilgi girişi işlemlerini  binanın mülkiyetinin hangi  okula ait olacağı belirleninceye  kadar yapılmaması, diğer tüm resmi ve özel okul/kurumlarımız 2012-2013 eğitim öğretim yılı verilerini E-Okul ve MEİS  modüllerine 08 Ekim 2012 Pazartesi  gününden itibaren girmeleri ve 05 Kasım 2012 Pazartesi gününe kadar tamamlayarak kurum onaylarını  vermeleri gerekmektedir.

 

       

Bilgilerin elektronik ortamda en doğru şekilde alınabilmesi için okul ve kurumlarımızın yapması gereken; http://kocasinan.meb.gov.tr adresinde yayınlanan MEB Strateji Geliştirme Başkanlığının 05/10/2012 tarih ve 105114 sayılı yazılı emirleri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünün e-postasından gelen yazıları indirip, titizlikle  inceleyerek, bütün iş ve işlemlerini ilgi yazılar doğrultusunda yapmaları gerekmektedir. Bilgi girişlerinde hata yapılmamasına itina gösterilecektir. Hatalı bilgi girişinden ilgi  okul ve kurum müdürleri sorumlu olacaktır. Hatalı bilgi girişi yapanlar hakkında ilgi genelgenin 20.maddesine göre gerekli yasal işlemler yapılacaktır

  

 Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.

 

Hamdi KOÇAK

Müdür A.

Şube Müdürü

 

Ekleri indirmek için tıklayınız.

 Yayın:09.10.2012 - Güncelleme:11.10.2012 - 15:17 - Görüntülenme:3116